Haber

İBB, İSBIKE sistemini de kullanılamaz hale getirdi!

  • Haberler7

2012 yılında İstanbul’da faaliyete geçen İSBİKE (Akıllı bisiklet kiralama sistemi) projesi, İstanbulluların hem spor yapmasını hem de trafikten kurtulmasını sağlayan bir proje olarak hayatımıza girdi.

Ancak yeni İBB yönetimi birçok projede olduğu gibi İSBIKE projesine de kayıtsız kalarak vatandaşların şikâyetlerine kayıtsız kaldı.

İBB NEREDE?

AK Parti döneminde İstanbul halkının hizmetine sunulan İSBİKE projesi vatandaşlardan büyük ilgi gördü ancak son dönemde bu proje kullanılamaz hale geldi. Son olarak Küçükçekmece metrobüs durağının yanında bulunan İSBİKE istasyonu da hizmet dışı kaldı. Bisiklet kiralamaya giden vatandaşların karşılaştıkları manzara ise şok etkisi yarattı.

İstasyonda bisiklet bulunmaması ve durakların kullanılamaz durumda olması akıllara “İBB nerede?” sorusunu getirdi.

BİR YILDA HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEDİ

Haber7’nin geçtiğimiz yıllarda Türkiye gündemine getirdiği İSBIKE konularının güncelliğini savunması, İBB’nin sorunlara ne kadar kayıtsız kaldığını da ortaya koydu. Geçmiş yıllarda yapılan haberlerde Gaziosmanpaşa Hürriyet Mahallesi’ndeki İSBİKE istasyonunda bisiklet bulunmadığı ve istasyon noktalarının çöp depolama alanı olarak kullanıldığı görüntüler yansımıştı.

Ayrıca İBB 2021 Faaliyet Raporu’nda İSBIKE 280istasyon ve 2 bin 500İşin bisikletle yürütüldüğü belirtilirken, 214istasyon ve civarı 750Bir bisikletin bulunduğu belirtildi.

 

haber-sariz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu